Zamykanie naczynek

laserowe usuwanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek (teleangiektazje, pajączki) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej. Ze względu na dużą efektywność i niewielkie obciążenie ryzykiem skutków niepożądanych, stał się on najbardziej powszechną metodą w terapii tych schorzeń.


W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi przy użyciu lasera KTP 532 nm. Przede wszystkim należy podkreślić, że laser ten umożliwia usuwanie naczyń małego kalibru. Stąd najlepsze efekty obserwujemy na twarzy, szyi i dekolcie. W związku z tym laser ten nie nadaje się do usuwania zmian na nogach, gdzie mamy naczynia o większym przekroju.

Laserowe usuwanie naczynek – jak to działa

W przeciwieństwie do innych metod usuwania naczyń, laser KTP działa wybiórczo i selektywnie tylko na naczynie. Wiązka laserowa ma bardzo mały przekrój około 1,5 mm. Zw względu na to zabieg jest bardzo bezpieczny i miejscowy, ograniczony tylko do miejsca działania lasera. Energia emitowana przez laser pochłaniana jest przez hemoglobinę. W związku z tym w naczyniu dochodzi do wzrostu temperatury oraz natychmiastowego jego obkurczenia. W konsekwencji zaraz po zabiegu naczynie przestaje być widoczne.

Laserowe zamykanie naczynek – jak często i ile zabiegów.

Przede wszystkim ilość zabiegów jaką należy wykonać zależy od przyczyny powstawania zmian oraz ich rozległości. Jeśli na twarzy powstały naczynia z powodu mechanicznego urazu, prawdopodobnie wystarczy jeden zabieg. Jeśli mamy do czynienia z bardzo rozległymi zmianami ( gęsto usłaną siecią poszerzonych naczyń) zabieg dzielimy na etapy. Zazwyczaj są to 2 do 3 zabiegi, gdzie odstępy między nimi wynoszą około 2 do 4 tygodni. Warto podkreślić, że już po pierwszym zabiegu widzimy efekty. Podczas gdy mamy do czynienia z pacjentami, ze skłonnością do powstawania nowych zmian naczyniowych zabieg powtarzamy zazwyczaj raz w roku dla podtrzymania pozytywnych efektów terapii.

Laserowe zamykanie naczynek – jak skóra wygląda po zabiegu.

Przede wszystkim po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Jednak zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin.Ponieważ na twarzy w niektórych miejscach mogą wystąpić mikro strupki, w związku z tym zalecamy po zabiegu kremy łagodząco – nawilżajace.

Ze względu na indywidualne różnice w reakcji na promieniowanie laserowe, przed głównym zabiegiem przeprowadzamy w Gabinecie Salus bezpłatną konsultację oraz test laserowego usuwania naczynek na małym odcinku skóry.

 Efekt na nosie – laserowe zamykanie naczynek

(dokumentacja własna)

Laserowe zamykanie naczynek na nosie ? przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na nosie – przed zabiegiem

Laserowe zamykanie naczynek na nosie - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na nosie – efekt po jednym zabiegu

 Na policzkach – laserowe usuwanie naczynek

(dokumentacja własna)

Laserowe usuwanie naczynek na policzku - przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – przed zabiegiem

Laserowe usuwanie pajączków naczyniowych na policzku - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie pajączków naczyniowych na policzku – efekt po jednym zabiegu

„Pajączek naczyniowy” – laserowe usuwanie naczynek

(dokumentacja własna)

Laserowe usuwanie naczynek na policzku ? przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – efekt po jednym zabiegu

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża
fotodermatozy
świeża opalenizna
wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tę samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie)
zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
przyjmowanie leków z grupy retinoidów
zaburzenia krzepliwości krwi

Zmiany naczyniowe – przyczyny powstawania

Zmiany naczyniowe, które określamy jako teleangiektazje, to poszerzone naczynia których ściany uległy pod wpływem jakiś czynników uszkodzeniu. Ściany naczyń zawierają również włókna kolagenowe i elastyczne a  wiadomo, że z wiekiem  ilość oraz jakość włókien kolagenowych  z wiekiem ulega pogorszeniu. Z tego  powodu  ściany naczyń stają się mniej odporne. Jednak, istnieją również inne czynniki, które sprzyjają tworzeniu się naczyń. Takim podstawowym czynnikiem jest słońce, a w szczególności ultrafiolet, który niekorzystnie działa na strukturę włókien kolagenowych. Jako drugi w kolejności czynnik sprzyjający uszkodzeniu naczyń jest palenie papierosów. Podobnie jak w przypadku promieniowania UV substancje zawarte w dymie papierosowym wpływają negatywnie na włókna kolagenowe.

Zmiany naczyniowe u osób w młodym wieku

Czasami zmiany naczyniowe pojawiają się nawet w młodym wieku. Często na twarzy u młodych osób tworzą się tzw. pajączki naczyniowe. Charakteryzują się one tym, że posiadają centralnie położony punkt, od którego gwieździście rozchodzą się drobne poszerzone naczynka. Również, u młodych osób  mogą pojawić się teleangiektazje. Najczęstszą przyczyną ich powstawania są skłonności genetyczne. Zupełnie inaczej należy rozpatrywać obecność rumienia np. na policzkach w młodym wieku. Ponieważ jego obecność może być pierwszym sygnałem, że pacjent może w przyszłości mieć problemy dermatologiczne typu trądzik różowaty. Jednak rumień nie zawsze jest pierwszym objawem trądziku różowatego.

Trądzik różowaty – ( podrozdział w budowie)

czasCZAS: ok. 5 – 20 min.
znieczulenieZNIECZULENIE: W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest urządzeniem KRIO, co znacznie zmniejsza dyskomfort pacjenta
rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Po zabiegu może wystąpić nieznaczny rumień. Z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry, po zabiegu zamykania naczynek należy unikać czynników mogących wpływać na podrażniony obszar skóry tj.: sauna, solarium, basen, duży wysiłek fizyczny itp. Za to wskazane jest stosowanie preparatów natłuszczających i kremów chroniących przed słońcem z wysokimi filtrami.
cena
CENA:
Podane poniżej informacje są to kwoty jedynie orientacyjne. Całkowity koszt 1 zabiegu, pacjent poznaje podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji.
pojedyncze naczynko – 200
policzki 300 – 450 zł
skrzydełka nosa – 200 zł
cała twarz (broda, policzki, czoło, nos) 450 – 550

Polecamy również

laser frakcyjny