Peeling chemiczny

Peeling chemiczny (peel – z ang. złuszczać, złuszczanie) to zabieg polegający na usuwaniu defektów kosmetycznych lub/i zmian chorobowych znajdujących się w naskórku lub/i na skórze właściwej. W zależności od głębokości ingerencji wykonuje się: peelingi powierzchowne – w obrębie naskórka, średnio głębokie – w obrębie naskórka i warstwy brodawkowej skóry właściwej oraz głębokie – sięgające do warstwy siateczkowej skóry właściwej.

Peelingi powierzchowne czyli złuszczanie warstwy rogowej naskórka (złuszczanie kosmetyczne) wykonuje się w celu przygotowania skóry do lepszego przyswajania substancji czynnych zawartych w preparatach użytych podczas zabiegu. Peeling kosmetyczny sprawia, że wygląd skóry ulega natychmiastowej poprawie, gdyż naskórek nabiera ładnego, świeżego wyglądu. Złuszczenie poszczególnych warstw naskórka sprzyja procesowi jego odnowy, poprawia koloryt naskórka, zmniejsza przebarwienia. Skóra jest odświeżona, wygładzona, przyjemnie napięta i lepiej nawilżona. Najlepsze efekty odbudowy skóry można zaobserwować po zastosowaniu serii zabiegów złuszczania kosmetycznego.

W zależności od typu skóry, rodzaju defektów kosmetycznych, indywidualnej tolerancji skóry, kosmetolog dobiera: rodzaj kwasu oraz jego stężenie.

Peeling chemiczny – wskazania do wykonania zabiegu:

skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
zmarszczki mimiczne
skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
poszerzone pory skórne
gruba, szorstka skóra
skóra z przebarwieniami
blizny potrądzikowe
przygotowanie skóry do lepszego wchłania substancji aktywnych
skóra zanieczyszczona

Peeling chemiczny – przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

Peeling chemiczny , czas CZAS: 40 minut
Peeling chemiczny , znieczulenie ZNIECZULENIE: brak – zabieg nieinwazyjny, może być odczuwalne delikatne szczypanie (w zależności od tolerancji i rodzaju skóry)
Peeling chemiczny , rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: brak – zabieg nieinwazyjny, po kilku dniach może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka – nie powoduje ono jednak wyłączenia z normalnego funkcjonowania.
Peeling chemiczny ,cena CENA: 160 zł

Uwaga: Wszystkie zabiegi wykonywane w Gabinecie Salus obejmują rejon twarzy, szyi i dekoltu. W zabiegach wykorzystujemy aparaturę dobraną optymalnie do potrzeb skóry pacjenta (m.in. peeling kawitacyjny, sonoforeza, mikrodermabrazja, radiofrekwencja RF).

Polecamy zabiegi uzupełniające kurację:

laserowe usuwanie przebarwień
zabiegi przygotowujące skórę do zabiegów medycyny estetycznej
zabiegi przywracające równowagę skóry po zabiegach medycyny estetycznej
dogłębne oczyszczenie
natychmiastowe ukojenie
globalne odmłodzenie
promienne rozświetlenie
kojące wyciszenie
odświeżone spojrzenie