Peeling węglowy – peeling laserowy – CarboPeel

Peeling węglowy

Peeling węglowy to nowatorski zabieg, w którym wykorzystujemy  maskę z aktywnym węglem CPY oraz laser wysokoenergetyczny Nd – YAG typu Q- Switched. W pierwszym etapie zabieg rozpoczynamy  od nałażenia na powierzchnię skóry maski węglowej, która łączy się z martwym naskórkiem, zanieczyszczeniami, oraz głęboko wnika w ujścia gruczołów łojowych.Następnie  laser rozbije mechanicznie cząsteczki węgla i powoduje ich natychmiastowe odparowanie ze skóry. W konsekwencji zabieg usuwa  zaskórniki oraz martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami z powierzchni skóry. Jednakże, to nie jedyny efekt jaki możemy oczekiwać po tym zabiegu. Peeling węglowy zmniejsza wydzielanie sebum, łagodzi zmiany zapalne towarzyszące trądzikowi oraz zwężą ujścia gruczołów łojowych. Dlatego peeling węglowy  polecamy  osobom mającym problemy ze skórą tłustą zanieczyszczoną oraz zmianami trądzikowymi.

Peeling węglowy to zabieg głęboko oczyszczający i nie tylko. Stosowana w laserze podczerwień stymuluje komórki do wytwarzania nowych prawidłowych włókien kolagenowych, nadających skórze gęstość i jędrność. Dlatego rekomendujemy  również osobom dojrzałym, których skóra wymaga stymulacji oraz pobudzenia procesów naprawczych. Zabieg wykazuje również właściwości regeneracyjne. Laser nie powoduje uszkodzeń skóry, gdyż w tym przypadku działa łagodnie, chodź jego efekty są widoczne natychmiast po zabiegu.

Laserowy peeling węglowy – właściwości węgla aktywnego

Zastosowany węgiel aktywny przyciąga i pochłania toksyny oraz inne zanieczyszczenia , które znajdują się na powierzchni skóry. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalne, kojąco oraz rozjaśniająco  na skórę, oraz łagodzi zmiany zapalne. Węgiel aktywny jest w 100% produktem naturalnym. Jest łagodny i bezpieczny dla skóry, polecany również osobom z nietolerancja innych produktów kosmetycznych. Węgiel aktywny ze względu na swoje właściwości dodawany jest do wielu produktów kosmetycznych. Produkowane na bazie węgla aktywnego mydła i maski mogą być doskonałym uzupełnieniem zabiegów wykonywanych w gabinecie.

 

Peeling węglowy

Peeling węglowy

Wskazania do zabiegu:

  • 1. skóra tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona
  • 2. skóra szara, zmęczona
  • 3. skóra pozbawiona elastyczności
  • 4. objawy starzenia się skóry

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • świeża opalenizna
  • ciąża lub karmienie piersią
  • bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
  • aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
  • przyjmowanie leków z grupy retinoidów.
peeling węglowy czasCZAS: ok. 60 min.
znieczulenieZNIECZULENIE: brak (nie wymaga)
peeling węglowy rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Bezpośrednią reakcją, która może wystąpić po zabiegu jest niewielki rumień.
peeling węglowy cena CENA:
Twarz : 350 zł
Plecy i ramiona : 500 zł

Polecamy również : fraxel – laser frakcyjny