Retix C – intensywna terapia odmładzająca

Retix C – to intensywna terapia odmładzająca i odbudowująca skórę twarzy, szyi i dekoltu. Peeling Retix C stymuluje odnowę komórkową, usuwa martwy naskórek, co przyczynia się do odświeżenia i intensywnego wygładzenia skóry. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a zalecana seria to min. 3 zabiegi. Po zastosowaniu preparatu Retix C pacjent, przede wszystkim, obserwuje wyraźną odbudowę włókien kolagenu i elastyny. Również rozjaśnienie przebarwień oraz dużą redukcję wszelkich niedoskonałości skóry. Podobnie poprawia się jędrność i spoistość skóry, a także poziom jej nawilżenia. Terapia zalecana jest różnym typom skór – od tych, które borykają się z oznakami starzenia, poprzez cery nierówno wybarwione, wreszcie po skóry tłuste z licznymi niedoskonałościami. Do głównych składników aktywnych należą retinol (jeden z najskuteczniejszych składników anti-aging), witamina C oraz koktajl antyoksydantów.

terapia odmładzająca – wskazania do wykonania zabiegu:

skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
zmarszczki mimiczne
skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
poszerzone pory skórne
gruba, szorstka skóra
skóra z przebarwieniami
blizny potrądzikowe
skóra zanieczyszczona
rozstępy

Terapia odmładzająca – przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

terapia odmładzająca czas CZAS: 40 minut
terapia odmładzająca znieczulenie ZNIECZULENIE: brak – zabieg nieinwazyjny, może być odczuwalne delikatne szczypanie (w zależności od tolerancji i rodzaju skóry).
terapia odmładzająca rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: Po około 2-3 dniach od zabiegu, może wystąpić dość intensywne złuszczanie naskórka – z reguły nie powoduje ono jednak wyłączenia z normalnego funkcjonowania, choć złuszczanie może utrzymywać się max do 5 dni. Polecamy wykonywanie tego zabiegu w środę lub w czwartek, aby najmocniejsze złuszczanie wypadło w dni wolne od pracy.

Uwaga! Należy ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych.
Nie nakładać makijażu przez 10 dni po zabiegu. Chronić skórę przed słońcem przez co najmniej 4 tygodnie. Terapia nie może zostać przerwana bez wiedzy osoby prowadzącej zabieg.

terapia odmładzająca cena CENA: zabieg podstawowy – 250 zł, zabieg połączony ze złuszczaniem kwasem migdałowym – 300 złPolecamy także : depilacja laserowa