Laserowe usuwanie brodawek wirusowych

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych, potocznie określane jako kurzajki to najskuteczniejsza metoda pozbycia się tego problemu raz na zawsze. Laser powoduje odparowanie zmiany, a wysoka temperatura niszczy wirusy.

Laserowego usuwania brodawek wirusowych dokonujemy w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny. Usuwanie brodawek laserem wymaga zazwyczaj jednej wizyty. W przypadku bardzo uporczywych oraz w dużej ilości, zabieg należy powtórzyć nawet 2-3 razy.

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych

Przed zabiegiem
Laserowe usuwanie brodawek wirusowych

Bezpośrednio po zabiegu laserowym

Brodawki wirusowe to niewielkie narośla na skórze, bądź błonie śluzowej spowodowane infekcja brodawczaka ludzkiego czyli HPV.

Różne typy wirusa mogą wywoływać różne typy brodawek.  Najczęściej diagnozujemy:

  • 1. brodawki zwykłe – mogą pojawiać się na całym ciele , ale najczęściej występują na dłoniach i stopach.
  • 2. brodawki płaskie – najbardziej powszechne u dzieci, rzadziej u dorosłych. Często występują na twarzy , a szczególnie czole.
  • 3. brodawki płciowe – pojawiają się w okolicach intymnych, odbytu lub wewnętrznej stronie ud
  • 4. brodawki stóp – znajdują się na podeszwach stóp;
  • 5. brodawki podpaznokciowe – pojawiają się wokół paznokcia lub pod nim

Przyczyny powstawania brodawek wirusowych nie do końca są znane. Najczęściej pokazują się w okresie zmniejszonej odporności np. po długotrwałym zmęczeniu, w okresie szczególnego osłabienia spowodowanego chorobami lub podczas ciąży. Mogą też powstać w miejscu skaleczenia lub otarcia na skórze, ponieważ miejsce to jest szczególnie podatne na infekcje.

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych

Brodawki wirusowe stóp często bywają mylone z nagniotkami inaczej zwanymi odciskami. Z wyglądu rzeczywiście są podobne, co skłania często pacjentów do próby ich samodzielnego usunięcia. Zazwyczaj kończy się to niepowodzeniem, ponieważ tylko całkowite usuniecie zmiany gwarantuje sukces. Jeśli pacjent zauważy na stopach , dłoniach lub innych częściach ciała zmiany, które mogą być brodawkami wirusowymi najlepszym wyjściem jest skorzystanie z fachowej pomocy. Niepotrzebne „hodowanie ” brodawek może w konsekwencji doprowadzić do ich namnażania, wysiewu na inne okolice oraz zarażania innych, często bliskich osób.

usuwanie brodawek wirusowych czasCZAS: około 15 min
usuwanie brodawek znieczulenieZNIECZULENIE: miejscowe
laserowe usuwanie brodawek rekonwalescencja

REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU:

w przypadku licznych brodawek na stopach pacjent po zabiegu może odczuwać przez kilka dni dyskomfort

 

usuwanie brodawek cena CENA: od 250 zł , w przypadku większej ilości cenę ustalamy indywidualnie na bezpłatnych konsultacjach