Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia skórne powstają w wyniku nadmiernego nagromadzenia w jednym miejscu w skórze komórek produkujących melaninę czyli melanocytów. Przebarwienie może być również spowodowane nadprodukcja melaniny przez melanocyty. Każde przebarwienie wymaga indywidualnego postępowania, ponieważ różnią się one zarówno rozległością jak i głębokością ułożenia nadmiernej ilości melaniny w skórze.

W przypadku zmian o charakterze melazmy (ostuda) preferujemy metodę laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2. Jeśli przebarwienia obejmują większą powierzchnię, to zabieg wykonujemy  na całej twarzy, bądź w tzw. obszarach anatomicznych np.: czoło, policzki, broda. Natomiast dla odświeżenia kolorytu twarzy, bądź w przypadku licznych przebarwieniach, przeprowadzamy  peeling laserowy.

Więcej informacji na temat lasera frakcyjnego na https://drkasprzak.pl/laser-frakcyjny-fraxel/

Natomiast przy zmianach o charakterze: plam soczewicowatych, przebarwieniach posłonecznych, bądź przebarwieniach powstających z wiekiem rekomendujemy zabiegi z użyciem lasera Q- Switch, bądź lasera KTP.

Laserem KTP usuwamy  zazwyczaj małe przebarwienia. Szczególnie dobre efekty uzyskujemy  na dłoniach. Ponieważ laser usuwa warstwę naskórka wraz z melanocytami, czyli komórkami wytwarzającymi barwnik, to przebarwienie zazwyczaj trwale ulega rozjaśnieniu. Jednak ta metoda preferowana jest do małych powierzchni. Po zabiegu w miejscu naświetlenia skóra ulega ściemnieniu, wytwarza się strupek, po kilku dniach odpada i w konsekwencji skóra rozjaśnia się.

Podobnie laserem typu Q-Switch usuwamy małe zmiany. Jednak terapia tym laserem wymaga przeprowadzenia więcej niż jednego zabiegu. Stopniowo z zabiegu na zabieg przebarwienie się rozjaśnia. Reakcja na naświetlenia jest podobna jak w przypadku lasera typu KTP (wytworzenie się strupka, a następnie złuszczenie).

Laserowe usuwanie przebarwień przed zabiegiemLaserowe usuwanie przebarwień po zabiegu
LASER FRAKCYJNY

Przeciwwskazania do zabiegu:
świeża opalenizna
ciąża lub karmienie piersią
bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
przyjmowanie leków z grupy retinoidów

czasCZAS: ok. 20 min.
znieczulenieZNIECZULENIE: miejscowe – krem o działaniu znieczulającym
rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Bezpośrednią reakcją na laserowe usuwanie przebarwień, która może wystąpić po zabiegu jest rumień i obrzęk. Szczególnie dnia następnego skóra może być mocno zaczerwieniona. Po kilku dniach obserwujemy  wzmożone napięcie, zbrązowienie naskórka oraz złuszczanie się jego wierzchnich warstw. Po kilku dniach dochodzi do całkowitego wygojenia się naskórka. Okres rekonwalescencji w przypadku zabiegu na twarzy wynosi od 5 dni do tygodnia. Należy jednak pamiętać o tym, że w tych dniach pacjent może być wyłączony z życia zawodowego. Lekki rumień oraz nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodni.
laserowe usuwanie przebarwień CENA:
twarz – 1200 zł
policzki – 600 zł
czoło – 500 zł
grzbiet dłoni – 700 zł
LASER Q- SWITCH i KTP

Przeciwwskazania do zabiegu:
świeża opalenizna
ciąża lub karmienie piersią
bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
przyjmowanie leków z grupy retinoidów

czasCZAS: ok. 20 min.
laserowe usuwanie przebarwieńZNIECZULENIE: miejscowe – krem o działaniu znieczulającym
rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Okres rekonwalescencji w tym przypadku zależy od czasu wytworzenie się strupka w miejscu przebarwienia i złuszczenia się naskórka – zwykle trwa to ok. 2 tygodni.
cena CENA: Laser KTP i Q-Switch od 150 zł (jedno przebarwienie)

CENA : Laser frakcyjny https://drkasprzak.pl/laser-frakcyjny-fraxel/