Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserowe usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych

Zmiany skórne możemy usuwać dwoma metodami.

Tradycyjna metoda polega na chirurgiczna polega na wycięciu zmiany wraz z marginesem tkanki i zeszyciu rana. Po około tygodniu wyciągamy szwy.  Natomiast w ciągu kilkunastu  następnych dni rana ulega wygojeniu.

 

Niewątpliwą zaletą lasera CO2, w porównaniu z tradycyjnym cięciem chirurgicznym, jest brak kontaktu narzędzia ze skórą pacjenta. Jednocześnie podczas zabiegu koagulujemy naczynia krwionośne i limfatyczny. Ze względu na to po zabiegu laserowym ranka nie krwawi, a proces gojenia przebiega znacznie szybciej w porównaniu z metodą tradycyjną. Poza tym przy metodzie laserowej nie zakładamy szwów chirurgicznych.

Zarówno przy metodzie chirurgicznej jak i laserowej pozostaje blizna. Jednak porównując jakość blizny jej wielkość i strukturę, to lepsze efekty estetyczny uzyskujemy podczas usuwania laserem CO2

Laserowe usuwanie pieprzyków – jak postępować po zabiegu

Po usunięciu laserem zakładamy niewielki opatrunek. Natomiast pacjent w domu powinien dbać o czystość rany. Dlatego zalecamy płyny dezynfekujące ranę. Należy również chronić miejsce przed słońcem, ze względu na to aby nie doszło w miejscu blizny do powstania przebarwienia

Zmiany skórne usuwane najczęściej za pomocą lasera CO2
brodawki pospolite (kurzajki), płaskie, łojotokowe
mięczaki zakaźne
kaszaki
tłuszczaki
potówki

laserowe usuwanie pieprzyków

Ze względu na to, że  podczas metody laserowej jaki i chirurgicznej istnieje możliwość pobrania zmiany do badania histopatologicznego w całości, stąd obydwie metody zapewniają bezpieczeństwo.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem:

skłonność do przerośniętych blizn i bliznowców
podejrzenie złośliwego charakteru zmiany

czasCZAS: ok. 15-30 min.
znieczulenieZNIECZULENIE:
rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Miejsce po zabiegu goi się zwykle w ciągu 2 tygodni. Objawami towarzyszącymi gojeniu może być niewielka bolesność i zaczerwienienie wokół strupka. Rana goi się bez pozostawienia wyraźnej blizny, może jedynie wystąpić płytkie zagłębienie lub odbarwienie. Jest to uzależnione głębokością wykonania zabiegu oraz wielkością zmiany. Pielęgnacja miejsca po zabiegu polega na zastosowaniu środków odkażających oraz preparatów przyspieszających gojenie.
cena CENA:
jedna zmiana – 350 – 400 zł zależnie od wielkości
natomiast w przypadku usuwania większej ilości zmian – cena ustalana jest indywidualnie z pacjentem

Polecamy również:

usuwanie modzeli, odcisków i nagniotków,laserowe usuwanie pieprzyków