O NAS

wojciech kasprzakSzanowni Państwo, Witam serdecznie na stronie internetowej Gabinetu Lekarskiego „Salus”, którego nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza: dobro, zdrowie oraz ocalenie. Dlatego naszą misją, którą z powodzeniem realizujemy już od 25 lat, jest świadczenie usług medycznych, gwarantujących przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Przyjęte priorytety mogliśmy zrealizować i dalej kontynuujemy, stawiając przede wszystkim na: wysoką jakość opieki medycznej, nieustanny rozwój zespołu lekarskiego oraz nowoczesną aparaturę diagnostyczno – leczniczą. W ostatnim czasie rozszerzyliśmy również zakres naszych usług medycznych o takie specjalizacje jak: dermatologia, medycyna estetyczna oraz kosmetologia. Żywię więc gorącą nadzieję, że nasz gabinet lekarski spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Salus aegroti suprema lex medicorum – Niechaj zdrowie chorego będzie najwyższym prawem lekarzy.

Gabinet Lekarski SALUS został założony w 1989 roku z inicjatywy dr n. med. Wojciecha Kasprzaka, prof. WSHiG w Poznaniu.

Aktualnie gabinet świadczy usługi w zakresie: diagnostyki medycznej układu pokarmowego oraz układu krążenia, medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej, fizykoterapii i rehabilitacji. Z roku na rok systematycznie poszerzamy swoją działalność, nawiązując współpracę z lekarzami innych specjalności oraz doposażając gabinet w wysokiej jakości aparaturę diagnostyczno – leczniczą.

Gabinet Lekarski Poznań – nasz zespół

wojciech kasprzakdr n. med. Wojciech Kasprzak
Prywatną praktykę lekarską prowadzi od 1989 roku w oparciu o wieloletnie doświadczenie ordynatora szpitalnych oddziałów o profilu ogólnointernistycznym, kardiologicznym, gastroenterologicznym, pulmonologicznym i fizjoterapeutycznym. Od 1981 r. kierował on kolejno: Kliniką Chorób Wewnętrznych Instytutu Medycyny Uzdrowiskowej, następnie Oddziałem Chorób Wewnętrznych Wielopolskiego Centrum Pulmonologii, a obecnie Oddziałem Pulmonologiczno – Internistycznym Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu.

Dr Wojciech Kasprzak jest specjalistą medycyny fizykalnej i balneoklimatologii. Od 1973 roku zajmuje się badaniami endoskopowymi przewodu pokarmowego i układu oddechowego, a od wielu lat ultrasonografią narządów jamy brzusznej i tarczycy, echokardiografią oraz ultrasonografią dopplerowską tętnic i żył.

Jest autorem pracy doktorskiej i habilitacyjnej z zakresu gastroenterologii oraz ponad 80 prac naukowych prezentowanych na kongresach naukowych oraz publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.

 

Gabinet Lekarski Poznań – zabiegi laserowe

Agata Mańkowskadr n. o zdrowiu Agata Mańkowska

Fizjoterapeuta i kosmetolog, specjalista w zakresie laseroterapii wysokoenergetycznej. W marcu 2011 r. uzyskała stopień dr n. o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W Gabinecie Salus wykonuje laserowe zabiegi: usuwania tatuaży, usuwania powierzchownych zmian naczyniowych skóry, a także laserowe zabiegi depilacyjne.

Dr Agata Mańkowska jest wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu na kierunkach: kosmetologia i fizjoterapia. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu: wykorzystywania laseroterapii w kosmetologii oraz stosowania metod fizykoterapeutycznych w medycynie estetycznej i kosmetyce.

Jest autorką i współautorką podręczników akademickich oraz prac naukowych, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych. Bierze również aktywny udział w kongresach, sympozjach naukowych i targach branżowych.

 

 

Gabinet Lekarski Poznań – medycyna estetyczna

karoldr Karol Szymański

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uzyskał specjalizacje z: Chirurgii Ogólnej, Medycyny Ratunkowej oraz Medycyny Estetycznej. Pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych, gdzie wykonuje pełny zakres operacji z zakresu chirurgii urazowo – rekonstrukcyjnej i ortopedycznej, a na Oddziale Oparzeń zajmuje się leczeniem: ran oparzeniowych i odmrożeń, korekcją chirurgiczną blizn pourazowych (oparzeniowych oraz pooperacyjnych).

Dr Karol Szymański jest również lekarzem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także cenionym nauczycielem akademickim związanym z Kliniką Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Bierze również czynny udział w Międzynarodowych Kongresach Medycyny Estetycznej, a w wolnych chwilach spełnia się jako pilot samolotu.

 

 

monika_lackadr Monika Łącka

Absolwentka Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalista chorób wewnętrznych, słuchaczka Studiów Podyplomowych w zakresie Estetyki Twarzy przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Uczestnik licznych kursów w zakresie medycyny estetycznej w kraju i za granicą, konsultantka LEAP oraz Cambridge Diagnostics, członek PTMEiAA. Regularnie uczestniczy w kongresach z zakresu medycyny estetycznej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych zabiegów, w związku z czym korzysta wyłącznie z preparatów najwyższej jakości. Do pacjentów podchodzi w sposób całościowy, uwzględniając problemy natury medycznej i estetycznej.

 

 

 

 

 

mariamimgr Mariami Jasaszwili

Kosmetolog oraz specjalista w zakresie kreowania wizerunku (wizażystka i stylistka). Posiada bogate doświadczenie na wielu płaszczyznach zawodowych związanych z kosmetologią.

Doświadczenie zdobywała pracując w gabinecie kosmetycznym oraz udzielając dermokonsultacji w renomowanych drogeriach. Przez kilka lat pracowała jako szkoleniowiec profesjonalnych marek kosmetycznych na terenie całej Polski. Szkoliła kosmetyczki i kosmetologów w zakresie wiedzy oraz umiejętności wykonywania zabiegów, a także masaży na twarz i ciało. Od 6 lat pracuje z osobami prywatnymi i klientami biznesowymi w zakresie usług związanych z wizażem i stylizacją. Prowadzi liczne szkolenia, wykłady i pokazy, a także udziela porad i wywiadów dla mediów.

Jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu (na kierunku kosmetologia oraz techniki dentystyczne) oraz nauczycielem zawodu w Policealnym Studium Kosmetycznym, kształcącym techników usług kosmetycznych.

Umiejętnie wiąże wiedzę teoretyczną z nieustanną praktyką, która jest najważniejszym atutem w zawodzie kosmetologa. W życiu kładzie nacisk na optymizm, przedsiębiorczość i wytrwałość. Stawia sobie wysokie wymagania, a w pracy zawodowej uznaje tylko pełen profesjonalizm, doskonałą jakość i rzetelną wiedzę. Nieustannie się doszkala, zdobywając nowe umiejętności. Bierze udział w szkoleniach, konferencjach oraz targach branżowych.

W Gabinecie Salus zajmuje się prowadzeniem kuracji kosmetologicznych mających na celu poprawę kondycji każdego typu skóry, a także przywracaniem jej zdrowego wyglądu. Prowadzi dermokonsultacje poprzedzające zastosowanie kuracji kosmetologicznej. Ponadto świadczy usługi z zakresu wizażu – wykonując zarówno makijaże okolicznościowe, jak i medyczne, czyli np.: kamuflaż zmian na skórze (naczyniaki, tatuaże itp.).
 

Anna_Matylamgr Anna Matyla

Jej priorytetem jest dobro i pomoc drugiemu człowiekowi. Jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Pracę w zawodzie fizjoterapeuty rozpoczęła jako wolontariuszka w: DPS oraz poznańskich szpitalach klinicznych. Obecnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu na oddziałach intensywnej opieki medycznej i torakochirurgii, zajmując się kompleksowo pacjentami zarówno w pierwszych dobach po zabiegach operacyjnych, jak również w późniejszym okresie rekonwalescencji.

Współpraca z Polskim Towarzystwem Gerontologicznym w ramach projektów współfinansowanych ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, umożliwia jej specjalistyczne doradztwo w zakresie fizjoterapii, jak również prowadzenie programów wsparcia dla osób starszych.

Bierze aktywny udział w konferencjach, kursach oraz publikuje artykuły medyczne w prasie specjalistycznej.