Efekt laserowego usuwania tatuaży

Laserowe usuwanie tatuażu efekty .

laserowe usuwanie tatuażu efekty

 

Laserowe usuwanie tatuażu efekty.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na efekt usunięcia  tatuażu

  1. Kolor tatuażu – możemy usunąć tatuaże w kolorze czarnym, grafitowym  oraz wykonane w kolorze czerwonym. Dzieję się tak dlatego, ponieważ tylko takie kolory dobrze reagują na światło laserowe. Natomiast laser nie  usuniemy kolorów jasnych (biały, żółty, pomarańczowy, bardzo jasno niebieski czy zielony). Energii laserowej nie absorbują jasne barwniki.   Dlatego unikamy usuwania tatuaży różnokolorowych, gdyż nigdy nie mamy pewności, że usuniemy je całkowicie.
  2.  

  3. Drugim czynnikiem, który decyduje o szybkości i ilości zabiegów potrzebnych do usunięcia jest ilość barwnika. Tatuaże, które mają jego małą ilość (jasne tatuaże, wykonane metodą cieniowania) możemy usunąć znacznie szybciej i łatwiej w porównaniu z takimi, które maja jego dużą ilość (wykonane metodą wypełnienia). Ponieważ tatuaże z czasem ulegają wyblaknięciu, z tego względy łatwiej usuwamy tatuaże starsze.
  4.  

  5. Również należy wspomnieć o głębokości, na którą został barwnik zdeponowany. Stąd im głębiej barwnik w skórze, tym gorsze technicznie warunki do jego usunięcia. Niektóre tatuaże wykonane w sposób nieprawidłowy, mogą być problematyczne w usuwaniu. Często takie tatuaże rozjaśniają się nierównomiernie. Miejsca gdzie barwnik jest głębiej w skórze może rozjaśniać się trudniej. Z tego względu, że tatuaże wykonane metodą współczesna, za pomocą urządzenia   łatwiej możemy usunąć. W takich przypadkach osoba wykonująca tatuaż deponuje barwnik na jednej głębokości. Sam proces tatuowania przeprowadzony przez profesjonalistów nie uszkadza skóry i nie wywołuje blizn.
  6.  

  7. Na efekt zabiegu trzeba jednak poczekać. Podczas pierwszych zabiegów usuwamy barwnik z wierzchnich warstw skóry, a zabiegi możemy wykonywać w odstępach miesiąca. W dalszym etapie usuwamy barwnik z głębszych warstw skóry, a odstępy pomiędzy zabiegami wydłużamy.Tak więc ilość zabiegów oraz czas w którym tatuaż będzie usunięty zależy od wielu czynników. W niektórych przypadkach może zająć kilkanaście miesięcy.

 

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry. Bezpośrednio po zabiegu możesz spodziewać się obrzęku i  rumienia. Mogą również wystąpić niewielkie strupki. Dlatego zalecamy pielęgnację skóry łagodnymi środkami nawilżającymi. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych kremów czy maści przeciwbakteryjnych czy sterydowych. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu laserowego usuwania tatuaży skóra i odpowiedniej kwalifikacji pacjenta skóra powinna goić się bez powikłań.

 

Zobacz również : usuwanie tatuażu