Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w naszym Gabinecie  Lekarskim SALUS – dr Kasprzak wykonujemy z użyciem metody frakcyjnej ablacyjnej. 
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jak to działa ?

Laser frakcyjny ablacyjny wywołuje w skórze mikro nakłucia, w tym miejscu naskórek oraz skóra właściwa  ulega odparowaniu na określoną głębokość. W skórze dochodzi do stanu zapalnego, nasz organizm traktuje to jako mikro uraz. W  tym miejscu skóra ulega przebudowie. Podsumowując laser frakcyjny ablacyjny wywołuje kontrolowany w skórze.

W wyniku procesów zachodzących w skórze, dochodzi do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastycznych. Ponieważ skóra potrzebuje czasu na ich wytworzenie, stąd pierwsze efekty widoczne są  po paru tygodniach. Blizny potrądzikowe zazwyczaj bywają bliznami tzw atroficznymi – zanikowymi. Maja kształt dołka z niewielkim wałeczkiem na obrzeżu. W konsekwencji  po zastosowaniu serii zabiegów dołek stopniowo się wypełnia a wałeczek ulegają spłyceniu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – dla kogo ?

Podobne efekty będą widoczne  zarówno u  osób młodych jak i takich, które mają blizny potrądzikowe od wielu lat.  Niewielkie stany zapalne, u osób z skórą trądzikową, nie są przeszkodą do wykonania zabiegu. Jednak zabiegów nie wykonujemy w stanach ostrych oraz szczególnie w trądziku ropawiczym. Takie przypadki wymagają bezwzględnie pomocy lekarza dermatologa. Zazwyczaj blizny potrądzikowe pojawiają się na twarzy. W naszym gabinecie nie wykonujemy zabiegów na pojedyncze zmiany. Nasze wieloletnie doświadczenia prowadzą do wniosków, że taki system się nie sprawdza. Skóra objęta zabiegiem różni się strukturą oraz kolorem od otaczającej. Stąd proponujemy zabiegi w obszarach anatomicznych np. policzki, broda, czy skronie, tak aby uniknąć niepożądanego efektu w różnicy koloru i struktury skóry.

Zabieg frakcyjny. Skóra trądzikowa ,tłusta, blizny potrądzikowe i przebarwienia - przed zabiegiem

Zabieg frakcyjny. Skóra trądzikowa, tłusta, blizny potrądzikowe i przebarwienia – przed zabiegiem

Zabieg frakcyjny. Skóra trądzikowa ,tłusta, blizny potrądzikowe i przebarwienia - efekt po 2 zabiegach

Zabieg frakcyjny. Skóra trądzikowa, tłusta, blizny potrądzikowe i przebarwienia – efekt po 2 zabiegach

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jak wygląda skóra po zabiegu ?

Przede wszystkim bezpośrednią reakcją, która występuje po zabiegu jest rumień i obrzęk. W związku z tym zalecamy zalecamy pacjentom chłodzenie skóry w domu zimnymi okładami. Największy rumień i obrzęk pacjenci najczęściej obserwują dnia następnego. Po kilku dniach obserwujemy wzmożone napięcie, zbrązowienie naskórka. Skóra w dotyku może przypominać tarkę, na powierzchni zazwyczaj widoczna jest charakterystyczna równomierna krateczka. Stąd zalecamy pacjentom kremy nawilżające. W związku z tym należy również pamiętać o piciu dostatecznej ilości wody. Następnym etapem jest złuszczenie wierzchnich warstw naskórka.

Po kilku dniach dochodzi do całkowitego wygojenia. Ponieważ okres rekonwalescencji w przypadku zabiegu na twarzy wynosi od 5 dni do tygodnia należy pamiętać, że w tych dniach pacjent może być wyłączony z życia zawodowego. U niektórych pacjentów lekki rumień oraz nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, może utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Natomiast okres złuszczania się warstwy naskórka w pozostałych okolicach ciała przebiega znacznie dłużej niż w przypadku twarzy. Jednak jest to zazwyczaj mniej kłopotliwe dla pacjenta, ponieważ można je ukryć pod ubraniem (np. gdy wykonywany jest zabieg na rozstępy).

Laserowe usuwanie rozstępów skórnych

Ponieważ rozstępy skórne to, z medycznego punktu widzenia, pewnego rodzaju blizny, które maja kształt liter V, możemy je również korygować laserem frakcyjnym.  Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku rozstępów pociążowych lub w wyniku gwałtownego przybierania i spadku masy ciała. Ponieważ rozstępom, szczególnie na brzuchu towarzyszy skórą wiotka, tak więc zabieg nie ograniczamy tylko do linii rozstępu, lecz pole zabiegowe obejmuje cały obszar objęty rozstępami. W konsekwencji, nie tylko polepsza się wygląd rozstępu, ale również dochodzi do ujędrnienia całej skóry.

Zabieg frakcyjny. Rozstępy skórne - przed zabiegiem

Zabieg frakcyjny. Rozstępy skórne – przed zabiegiem

Zabieg frakcyjny. Rozstępy skórne - efekt po czterech zabiegach

Zabieg frakcyjny. Rozstępy skórne – efekt po czterech zabiegach

Więcej informacji na temat lasera frakcyjnego na stronie laser frakcyjny

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • świeża opalenizna
  • ciąża
  • bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
  • aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
  • przyjmowanie leków z grupy retinoidów
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych czasCZAS: ok. 20 min.
Laserowe usuwanie blizn znieczulenieZNIECZULENIE: znieczulenie miejscowe kremem Emla
rekonwalestencja usuwanie blizn potrądzikowychREKONWALESCENCJA: Bezpośrednia reakcja, która występuje po zabiegu: to rumień i obrzęk. Następnego dnia skóra może być mocno zaczerwieniona. Po kilku dniach obserwuje się wzmożone napięcie, zbrązowienie naskórka a następnie złuszczanie się jego wierzchnich warstw.
cena CENA:
blizna do 4 cm2 – 300 zł
blizna do 25 cm2 – 350 – 500 zł
rozstępy: cenę ustalamy indywidualnie