Depilacja laserowa

depilacja laserowa Poznań, Light Sheer
Depilacja laserowa LIGHT SHEER.

Depilacja laserowa jest najpowszechniejszą metodą pozbywania się niepożądanego owłosienia.

 

Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami dostosowane są do faz wzrostu włosa.

Przeciętnie odstępy pomiędzy zabiegami np. na nogach, bikini czy pachach to około 8 tygodni. Najlepsze efekty uzyskują osoby, które posiadają grube, czarne włosy oraz jasną karnację.

W Gabinecie Salus depilacja laserowa przeprowadzana jest za pomocą lasera diodowego Light Sheer. Specjalizujemy się również w terapii laserowej u osób: z problemami spowodowanymi wyrywaniem lub goleniem włosów oraz nadmiernym owłosieniem wywołanym zaburzeniami hormonalnymi. Wykonujemy również skutecznie zabiegi u kobiet na twarzy.

Depilacja laserowa, przed zabiegiem.

Depilacja laserowa, przed zabiegiem.

Depilacja efekt po trzech zabiegach

Depilacja efekt po trzech zabiegach

 Przygotowanie do zabiegu.

 • 1. Przed pierwszym zabiegiem można skorzystać z bezpłatnej konsultacji połączonej z próbą laserową
 • 2. Na 4 tyg. przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem oraz depilatorem mechanicznym
 • 3. Na tydzień przed zabiegiem nie stosujemy już preparatów złuszczających (peelingów).
 • 4. Najpóźniej 1 dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką jednorazową w miejscu depilacji.
 • 5. Osoby przyjmujące leki proszone są o indywidualną konsultację przed wykonaniem zabiegu.

Depilacja laserowa twarzy, przed zabiegiem (włosy przygolone maszynką)

Depilacja laserowa twarzy, przed zabiegiem (włosy przygolone maszynką)

Depilacja laserowa twarzy rok po przeprowadzonych 7 zabiegach (włosy nieprzygolone)

Depilacja laserowa twarzy rok po przeprowadzonych 7 zabiegach (włosy nieprzygolone)

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • włosy jasno blond, rude oraz siwe
 • dermatologiczne zmiany skórne (np. bielactwo, łuszczyca, opryszczka)
 • ciąża
 • świeża opalenizna
 • pacjent w trakcie antybiotykoterapii (z depilacją laserową należy wstrzymać ok 1 tyg. od przyjęcia ostatniej dawki antybiotyku)
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 1 tydzień przed zabiegiem)
depilacjaCZAS: Zależy od wielkości depilowanej powierzchni. Przykładowo depilacja laserowa łydek trwa ok. 20 min, a pach ok. 5 min. Należy jednak uwzględnić, że niektóre okolice wymagają znieczulenia miejscowego kremem, którego działanie jest najbardziej efektywne po około 1 godz. przed zabiegiem.
Light SheerZNIECZULENIE: Brak lub znieczulenie miejscowe kremem EMLA. Dla podniesienia komfortu pacjenta, skóra może być chłodzona urządzeniem KRIO (zimno dodatkowo łagodzi dyskomfort).
rekonwalestencjaREKONWALESCENCJA: Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje po 2-3 godzinach lub max w ciągu doby po wykonanym zabiegu.

Zalecenia na pierwsze 2-3 dni po zabiegu:

w przypadku skóry suchej zalecane są łagodne kremy nawilżające skórę należy chronić przed słońcem (należy stosować kremy z filtrem UVA i UVB) należy unikać sauny oraz kąpieli w publicznych basenach

CENA:

Ceny ustalamy indywidualnie! Podane poniżej informacje są to kwoty jedynie orientacyjne. Całkowity koszt 1 zabiegu, pacjent poznaje podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji.Znieczulenie kremem Emla 5%, na życzenie pacjenta, okolic takich np. jak pachy czy bikini jest wliczone w cenę.

Cenę znieczulenia większych okolic np. uda czy łydki ustalamy indywidualnie.


 • łydki (w tym: cała stopa, łydka i kolana) – 350zł
 • pachy – 200zł
 • bikini standardowe – 250zł
 • bikini głębokie – 350zł
 • pośladki – 300zł
 • przedramiona (w tym dłonie) – 200zł
 • ramiona – 200 zł
 • górna warga – 150zł
 • broda – 150zł
 • szyja – 150zł
 • cała twarz – 320zł
 • brodawki piersiowe – 200zł
 • brzuch u kobiet – 200zł
 • linia biała (na brzuchu) – 150zł
 • plecy u mężczyzny – 400 – 640zł
 • barki u mężczyzny – 300zł
 • brzuch u mężczyzny – 300zł
 • klatka piersiowa u mężczyzny – 370zł
 • uda – 420 zł

cena dotyczy jednego zabiegu

Depilacja laserowa – co należy wiedzieć !

Jakie czynniki decydują, że depilacja laserowa jest skuteczna

Depilacja laserowa –  jaki kolor włosa jest najbardziej pożądany

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku włosów ciemnych. Dzieje się tak dlatego, że energia laserowa jest pochłaniana przez ciemną strukturę. Im włos zawiera więcej barwnika tym efekt będzie lepszy. Depilacja laserowa przynosi najlepsze efekty gdy skóra pacjenta jest jasna, zawiera ona wtedy bardzo małą ilość melaniny. W takich przypadkach więcej energii jest spożytkowane na uszkodzenie włosa. Dlatego między innymi zaleca się aby do zabiegu skóra była nieopalona.

Depilacja laserowanie jest metodą, którą zaleca się osobom z bardzo jasnymi włosami. Prawdopodobieństwo uzyskania trwałego efektu jest znikome. Nie ma żadnego typu lasera, który usuwa włosy bardzo jasne i siwe. Fakt ten poparty jest licznymi badaniami naukowymi oraz naszym kilkunastoletnim doświadczeniem. Dlatego tego typu zabiegi wykonuje się niekiedy, aby osłabić włosy jasne w szczególnych przypadkach. Wykonywane są przykładowo u osób, u których golenie lub wyrywanie włosów powoduje problemy skórne takie jak zapalenie mieszka włosowego czy wrastanie włosów. Podsumowując, najlepsze efekty uzy. skujemy u osób z ciemnymi włosami i jasną skórą

Depilacja laserowa – jak grubość włosa

Depilacja laserowa przynosi najlepsze efekty przy włosach twardych. Włos twardy , gruby  zawiera bardzo dużo melaniny, czyli ciemnego barwnika, a tym samym pochłania więcej energii. Ponieważ  włosy miękkie będą pochłaniały mniej energii, skuteczność zabiegu będzie w takim przypadku mniejsza. Podsumowując najlepsze efekty uzyskujemy, gdy osoba posiada grube i ciemne włosy.

Depilacja laserowa – głębokość mieszka włosowego w skórze

Skuteczność zależy od głębokości, na której położony jest mieszek włosowy w skórze. Łatwo to sprawdzić samemu. Najgłębiej położone są mieszki w skórze brody. Rosną one  pionowo w stosunku do powierzchni skóry. Jeśli włos przylega do skóry tak jak np. w bikini wystarczy dokładnie docisnąć głowicę do powierzchni. Tym samym zmniejsz się dystans pomiędzy głowicą, a mieszkiem włosowym. W związku z tym otrzyma on w ten sposób więcej energii.

Depilacja laserowa – ochrona skóry przed przegrzaniem

jest szczególnie bezpieczna gdy zabieg wykonywany z chłodzeniem skóry. Chłodzenie zapobiega nadmiernemu przegrzaniu. Stosuje się różne metody chłodzenia. Mogą to być najprostsze woreczki żelowe, lub nadmuch zimnego powietrza (tzw. krio). Nowoczesne urządzenia mają wbudowane systemy chłodzące. Laser Light Sheer posiada wmontowaną w głowicę ramkę metalową, która chłodzona jest systematycznie do odpowiedniej temperatury, zapobiegającej niepożądanemu przegrzaniu skóry. W związku z tym laser Light Sheer profesjonaliści uznają   jako bardzo bezpieczny. Depilację laserową wykonujemy z użyciem żelu. Nałożenie grubej warstwy żelu na skórę podobnie jak chłodzenie zapobiega przegrzaniu. Jednocześnie zwilża naskórek i zapobiega jego uszkodzeniu. Stąd w naszym gabinecie niezależnie od okolicy zabiegi zawsze wykonujemy z użyciem żelu.

Depilacja laserowa – a problemy skórne

Depilację laserową wykonujemy również  u osób z problemami skórnymi, wynikającymi ze stosowania innych metod golenia np. maszynka lub depilator elektryczny. Zapalenie mieszka włosowego, czy wrastające włosy nie są przeciwwskazaniem do zabiegu. Laser wysokoenergetyczny niszczy bakterie, które wywołują stany zapalne w mieszku. Stąd  już po pierwszym zabiegu osoby widzą polepszenie stanu skóry.

Zobacz również artykuł

Depilacja laserowa efekty