Leczenie i profilaktyka schorzeń skóry stóp i paznokci.

podologia poznań Podologia Poznań Gabinet Lekarski Salus – dr Kasprzak Podologia, zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem schorzeń stóp oraz płytki paznokcia (klamry metalowe) . Ponieważ stopa jest najbardziej obciążoną strukturą narządu ruchu, mogą powstawać na niej zmiany, które wywołują  dolegliwości bólowe. Brak odpowiedniej opieki i zaniedbanie problemu w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się dolegliwości w innych miejscach, takich jak kolana czy biodra

Podologia Poznań Gabinet SALUS – czym się zajmujemy

Usuwanie nagniotków, modzeli odcisków

Przede wszystkim naszym zadaniem jest kompleksowa opieka nad osobami z problemami stóp i paznokci. Ponieważ takie problemy jak odciski – modzele i nagniotki paznokcie powoduje dolegliwości obniżające jakość życia naszym podstawowym zadaniem jest usunięcie zmiany oraz spowodowanie ulgi. Jednak dużą wagę przykładamy również do profilaktyki, ponieważ nasze wieloletnie doświadczenia wskazują na to, ze jest ona równie ważna jak natychmiastowa pomoc.

Więcej informacji na temat usuwania odcisków- modzeli i nagniotków na stronie usuwanie odcisków

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie są najczęstszą przyczyną powstawania stanu zapalnego wału okołopaznkciowego. Jeśli nie usunie się przyczyny dochodzi do stale pogłębiającego się stanu zapalnego. W konsekwencji  po pewnym czasie może pojawić się ziarnina, zakażenie bakteryjne lub grzybice.

Więcej na temat metod leczenia wrastających paznokci na stronie wrastające paznokcie

Brodawki wirusowe

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych, potocznie określane jako kurzajki to najskuteczniejsza metoda pozbycia się tego problemu raz na zawsze. Laser powoduje odparowanie zmiany, a wysoka temperatura niszczy wirusy.

Laserowego usuwania brodawek wirusowych dokonujemy w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny. Usuwanie brodawek laserem wymaga zazwyczaj jednej wizyty. W przypadku bardzo uporczywych oraz w dużej ilości, zabieg należy powtórzyć nawet 2-3 razy.

Więcej o laserowym usuwaniu brodawek wirusowych na stronie laserowe usuwanie brodawek

Profilaktyka

Jeśli budowa stopy jest nieprawidłowa i w miejscu największego nacisku często dochodzi do powstawania odcisku, modzeli czy nagniotka dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wkładek odciążających lub chroniących to miejsce przed podrażnieniem. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup gotowej wkładki w aptece lub sklepie ze sprzętem medycznym. Takie rozwiązanie nie jest idealne i nie zawsze rozwiązuje problem. Istnieje możliwość dopasowania wkładki indywidualnie, do potrzeb pacjenta ze specjalnej plastycznej masy. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie indywidualnej wkładki do buta na zamówienie w wyspecjalizowanej firmie.

Podologia Poznań Gabinet Lekarski Salus – dr Kasprzak  zapewniamy kompleksową opiekę medyczną: podologa,  oraz chirurga.

Zakres wykonywanych zabiegów to

  • Usuwanie modzeli
  • Usuwanie odcisków
  • Leczenia wrastających paznokci
  • Klamry metalowe
  • Leczenie pęknięć i rozpadlin
  • Laserowe usuwanie brodawek wirusowych
  • Chirurgiczne zabiegi korygujące w obrębie paznokci
  • Leczenie grzybicy paznokci
  • Dobór odpowiednich odciążeń
  • Profilaktyka stopy cukrzycowej