Laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
Przebarwienia skórne powstają w wyniku nadmiernego nagromadzenia w jednym miejscu w skórze komórek produkujących melaninę czyli melanocytów. Przebarwienie może być również spowodowane nadprodukcja melaniny przez melanocyty. Każde przebarwienie wymaga indywidualnego postępowania, ponieważ różnią się one zarówno rozległością jak i głębokością ułożenia nadmiernej ilości melaniny w skórze.
W przypadku zmian o charakterze melazmy (ostuda) preferujemy metodę laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2. Jeśli przebarwienia obejmują większą powierzchnię, to zabieg wykonujemy na całej twarzy, bądź w tzw. obszarach anatomicznych np.: czoło, policzki, broda. Natomiast dla odświeżenia kolorytu twarzy, bądź w przypadku licznych przebarwieniach, przeprowadzamy peeling laserowy.
Więcej informacji na temat lasera frakcyjnego na https://drkasprzak.pl/laser-frakcyjny-fraxel/
Natomiast przy zmianach o charakterze: plam soczewicowatych, przebarwieniach posłonecznych, bądź przebarwieniach powstających z wiekiem rekomendujemy zabiegi z użyciem lasera Q- Switch, bądź lasera KTP.
Laserem KTP usuwamy zazwyczaj małe przebarwienia. Szczególnie dobre efekty uzyskujemy na dłoniach. Ponieważ laser usuwa warstwę naskórka wraz z melanocytami, czyli komórkami wytwarzającymi barwnik, to przebarwienie zazwyczaj trwale ulega rozjaśnieniu. Jednak ta metoda preferowana jest do małych powierzchni. Po zabiegu w miejscu naświetlenia skóra ulega ściemnieniu, wytwarza się strupek, po kilku dniach odpada i w konsekwencji skóra rozjaśnia się.
Podobnie laserem typu Q-Switch usuwamy małe zmiany. Jednak terapia tym laserem wymaga przeprowadzenia więcej niż jednego zabiegu. Stopniowo z zabiegu na zabieg przebarwienie się rozjaśnia. Reakcja na naświetlenia jest podobna jak w przypadku lasera typu KTP (wytworzenie się strupka, a następnie złuszczenie).
LASER FRAKCYJNY
Przeciwwskazania do zabiegu:
świeża opalenizna
ciąża lub karmienie piersią
bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
przyjmowanie leków z grupy retinoidów
LASER Q- SWITCH i KTP
Przeciwwskazania do zabiegu:
świeża opalenizna
ciąża lub karmienie piersią
bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
aktywna opryszczka w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg
przyjmowanie leków z grupy retinoidów
CZAS: ok. 20 min. | |
ZNIECZULENIE: miejscowe – krem o działaniu znieczulającym | |
REKONWALESCENCJA: Okres rekonwalescencji w tym przypadku zależy od czasu wytworzenie się strupka w miejscu przebarwienia i złuszczenia się naskórka – zwykle trwa to ok. 2 tygodni. | |
CENA: Laser KTP i Q-Switch od 150 zł (jedno przebarwienie) CENA : Laser frakcyjny https://drkasprzak.pl/laser-frakcyjny-fraxel/ |