Radiofrekwencja (RF)

Radiofrekwencja (RF) – polega na korzystnym oddziaływaniu na skórę fali elektromagnetycznej. Podczas zabiegu dochodzi do rozgrzewania głębszych warstw skóry, co z kolei oddziałuje na włókna kolagenu. Włóka te ulegają spiralizacji (skróceniu), przez co twarz ulega wyraźnemu ujędrnieniu. Ponadto stymulowana jest praca skóry, do intensywniejszej syntezy nowych włókien kolagenu i elastyny.

Radiofrekwencja przyczynia się również do usprawnienia krążenia krwi i limfy, dzięki czemu korzystnie wpływa na dotlenienie skóry, usuwanie złogów, a także zapobiega obrzękom. Pełny remodeling i odbudowa skóry obserwowane są po wykonaniu serii zabiegów.

Zabieg ten stanowi doskonałe uzupełnienie mezoterapii igłowej lub stanowi alternatywę dla osób, które preferują nieinwazyjne metody poprawy wyglądu skóry. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom, które obserwują u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry tj.: poluźnienie, zmarszczki, odwodnienie.

Radiofrekwencja doskonale sprawdzi się również podczas wykonywania zabiegów na ciało mających na celu wyszczuplenie, ujędrnienie skóry, a także redukcję cellulitu. Może być stosowana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z zabiegami pielęgnacyjnymi dostosowanymi do typu cery pacjenta.

Wskazania do wykonania zabiegu:

skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
skóra cienka, zwiotczała
skóra dojrzała
lifting twarzy i poprawa owalu
odmłodzenie skóry
wyszczuplanie i redukcja cellulitu
ujędrnienie skóry ciała (np. ramion, brzucha)

Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

czas CZAS: 30 minut (samo RF), do 1 godziny (w całościowym zabiegu)
znieczulenie ZNIECZULENIE: brak – zabieg nieinwazyjny
rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: brak – zabieg nieinwazyjny
cena CENA: 200 – 300 zł** zabieg podstawowy RF – 200 zł (twarz, szyja, dekolt), zabieg połączony z zabiegiem dobranym do typu cery – 300 zł.
**radiofrekwencja w zabiegach na ciało – cena ustalana indywidualnie (w zależności od wybranego rejonu lub kilku partii ciała).

Polecamy zabiegi uzupełniające kurację:

peelingi chemiczne
dogłębne oczyszczenie
natychmiastowe ukojenie
globalne odmłodzenie
promienne rozświetlenie
kojące wyciszenie
odświeżone spojrzenie
botox
wypełnianie zmarszczek i modelowanie ust
depilacja laserowa