Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nowoczesna, a zarazem w pełni bezpieczna metoda poprawiająca funkcjonowanie skóry i pomagająca uporać się z jej specyficznymi problemami. Polega ona na bezinwazyjnym, mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do uzyskania pożądanego poziomu. Wszystko odbywa się pod stałą kontrolą kosmetologa.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawowej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one ku górze i zastępują uszkodzone komórki. Pomimo powierzchniowego działania zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale też skóry właściwej. Następuje wzmożona synteza kolagenu i elastyny.

Zabieg mikrodermabrazji można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi. Dzięki usunięciu powierzchownej warstwy naskórka preparaty kosmetyczne nakładane po zabiegu doskonale się wchłaniają. W Gabinecie Salus proponujemy łączenie zabiegu mikrodermabrazji z pielęgnacją dostosowaną do danego typu cery – są to tzw. kompleksowe kuracje łączone, różnych zabiegów kosmetycznych skierowanych do osób z konkretnymi problemami estetycznymi.

Wskazania do wykonania zabiegu:

skóra z pierwszymi oznakami starzenia się
zmarszczki mimiczne
skóra o niezdrowym kolorycie (szara, ziemista, niedotleniona)
poszerzone pory skórne
gruba, szorstka skóra
skóra z przebarwieniami
blizny potrądzikowe
przygotowanie skóry do lepszego wchłania substancji aktywnych


Przygotowanie do zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra nie wymaga specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również tego w solarium). Pacjenci w trakcie terapii dermatologicznej (przyjmujący tabletki lub maści itp.), przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, proszeni są o poinformowaniu o tym fakcie kosmetologa.

czas CZAS:
znieczulenie ZNIECZULENIE: brak – zabieg nieinwazyjny
rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: brak – zabieg nieinwazyjny
cena CENA: mikrodemabrazji nie sprzedajemy jako samodzielnego zabiegu, jest ona częścią innych zabiegów.