Depilacja laserowa efekt na twarzy

Depilacja laserowa efekt na twarzy

Zabiegi laserowe są obecnie jedyną metoda pozwalająca pacjentom z objawami hirsutyzmu  pozbyć się owłosienia.

depilacja laserowa efekt

 

Depilacja laserowa efekt w przypadku hirsutyzmu

Hirsutyzm sam w sobie nie jest chorobą lecz objawem. Jest to dolegliwość dość powszechna, ponieważ dotyczy aż 35% populacji kobiet. Objawia się występowaniem włosów w nietypowych dla kobiety miejscach takich jak np. Górna warga, plecy czy pośladkach.

Przyczyn hirsutyzmu może być wiele wiele. Należy wykluczyć choroby jajników czy nadnerczy. Na szczęście w większości przypadków nie mamy do czynienia ze stanem chorobowym. Na stopień owłosienia wpływa również czynnik genetyczny. Dlatego po wykluczeniu stanów chorobowych defekt określamy jako kosmetyczny. Stopień owłosienia zmienia się również z wiekiem. Takim okresom jak menopauza czy ciążą może towarzyszyć nieznaczny wzrost ilości włosów.

Przyczyną występowania hirsutyzmu może być hiperandrogenizm. Jeśli mamy poziom  lub  aktywność, czy proporcje androgenów w stosunku do estrogenówt podwyższone mówimy  o hiperandrogeniźmie. Przyczyn hiperandrogenizmu jest wiele np. PCOS (zespół policystycznych jajników), wrodzony przerost nadnerczy, lub menopauza, która jest związana z obniżonym poziomem hormonów, czy hiperprolaktynemia. Jednak nie zawsze hirsutyzm związany jest z hiperandrogenizmem. Badania przeprowadzone przez lekarza mogą wskazywać na prawidłowy poziom androgenów, a przyczyn nadmiernego owłosienia nie można ustalić. Istnieją np. wrodzone predyspozycje, lub miejscowa wrażliwość mieszków włosowych na przemiany androgenowe.

Zanim udamy się do lekarza warto sprawdzić, czy rzeczywiście występuje u nas objaw hirsutyzmu. Hirsutyzm określa skala Ferrimana-Gallweya ( jak należy posługiwać się skalą możesz znaleźć  na naszej stroni w kategorii.

Niezależnie od przyczyn nadmiernego owłosienia kobiety mogą decydować się na zabiegi depilacji laserowej. Terapia hormonalna prowadzona przez lekarza nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych. W przypadku innych chemioterapeutyków wskazana jest kwalifikacja lekarska.

Depilacja laserowa efekt – ile potrzeba zabiegów w przypadku objawów hirsutyzmu, jak długo trwa terapia

U kobiet, które maja objawy hirsutyzmu zazwyczaj wykonujemy ich większą ilość.   Wykonując zabiegi w okolicach, dla których owłosienie dla kobiet nie jest typowe należy brać pod uwagę aspekt zabiegów tzw. przypominających. Początkowo zabiegi wykonujemy na twarzy w odstępach około miesiąca. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu odstępy pomiędzy zabiegami wydłużamy. Początkowo są to 3 miesiące, a następnie 6 miesięcy. W końcowym etapie zabiegi wykonujemy raz w roku lub nawet rzadziej. Niezależnie od czas trwania terapii spotykamy się z wysokim stopniem zadowolenia, ponieważ problem włosów na twarzy jest dla kobiet krępujący. Częste wyrywanie prowadzi do stanów zapalnych. Duża ilość włosów, nawet przy niezwykle gorliwej pielęgnacji skóry oraz systematycznemu wyrywaniu, pozostawia nieestetyczny wygląd w postaci ciemnej smugi.

depilacja laserowa