BADANIA ENDOSKOPOWE CZYLI DIAGNOZUJEMY UKŁAD POKARMOWY

Badanie endoskopowe

badanie endoskopoweBadanie endoskopowe to zaawansowana diagnostyka układu pokarmowego dostępna już dzisiaj dla każdego pacjenta. Dzięki nowoczesnej technologii lekarz może przeprowadzić bardzo szczegółowe badanie górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego.

Endoskopy są jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przy leczeniu chorób układu pokarmowego i diagnozowaniu: przełyku, żołądka, dwunastnicy, trzustki oraz jelita cienkiego i grubego. Endoskopia umożliwia uwidocznienie zmian chorobowych, które w innych badaniach obrazowych są trudne do rozpoznania. Pozwala również na wzrokową ocenę błony śluzowej, a także na pobranie materiału do badania histopatologicznego (tzw. biopsja endoskopowa).

Badania przewodu pokarmowego najczęściej kojarzą się samym pacjentom z dużym stresem i jednodniowym wyłączeniem z normalnego funkcjonowania. Dlatego w celu uspokojenia naszych pacjentów i zweryfikowania ich wiedzy na temat zabiegów endoskopowych, przygotowaliśmy dla nich szczegółowe informacje, które pomogą im ze spokojem przygotować się do poszczególnych badań:

Badanie endoskopowe – przygotowanie: