Zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek (teleangiektazje, pajączki) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej. Ze względu na dużą efektywność i niewielkie obciążenie ryzykiem skutków niepożądanych, stał się on najbardziej powszechną metodą w terapii tych schorzeń.Istotą terapii laserowej w medycynie estetycznej i kosmetologii jest wykorzystanie zjawiska wybiórczej termolizy. Ciepło emitowane przez laser jest pochłaniane przez czerwony barwnik w krwi (hemoglobinę). W naczyniu dochodzi do wzrostu temperatury i obkurczenia naczynia. Efekt zabiegu jest natychmiastowy (naczynie przestaje być widoczne).

Laserowe zamykanie naczynek na nosie

Laserowe zamykanie naczynek na nosie ? przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na nosie – przed zabiegiem

Laserowe zamykanie naczynek na nosie - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na nosie – efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na policzku

Laserowe usuwanie naczynek na policzku - przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – przed zabiegiem

Laserowe usuwanie pajączków naczyniowych na policzku - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie pajączków naczyniowych na policzku – efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na policzku

Laserowe usuwanie naczynek na policzku ? przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – przed zabiegiem

Laserowe usuwanie naczynek na policzku - efekt po jednym zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek na policzku – efekt po jednym zabiegu

W Gabinecie Salus stosujemy laser KTP o długości fali 532 nm. Pozwala on na usuwanie naczynek małego kalibru w okolicach twarzy, na dekolcie, szyi i innych częściach ciała. W zależności od rozległości zmian oraz dla uzyskania pełnego efektu, trzeba wykonać od jednego do kilku zabiegów, w odstępie ok. 2 tygodni do 1 miesiąca. Warto podkreślić, że nawet w przypadku rozległych zmian zazwyczaj już pierwszy zabieg daje wyraźną poprawę.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin. Z kolei naczynka krwionośne mogą po zabiegu całkowicie zniknąć lub też przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie w ciągu 14 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.

Ze względu na indywidualne różnice w reakcji na promieniowanie laserowe, przed głównym zabiegiem przeprowadzamy w Gabinecie Salus bezpłatną konsultację oraz test laserowego usuwania naczynek na małym odcinku skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża
fotodermatozy
świeża opalenizna
wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tę samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie)
zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
przyjmowanie leków z grupy retinoidów
zaburzenia krzepliwości krwi

czas CZAS: ok. 5 – 20 min.
znieczulenie ZNIECZULENIE: W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest urządzeniem KRIO, co znacznie zmniejsza dyskomfort pacjenta
rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: Po zabiegu może wystąpić nieznaczny rumień. Z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry, po zabiegu zamykania naczynek należy unikać czynników mogących wpływać na podrażniony obszar skóry tj.: sauna, solarium, basen, duży wysiłek fizyczny itp. Za to wskazane jest stosowanie preparatów natłuszczających i kremów chroniących przed słońcem z wysokimi filtrami.
cena laserowe zamykanie naczynek CENA:
Podane poniżej informacje są to kwoty jedynie orientacyjne. Całkowity koszt 1 zabiegu, pacjent poznaje podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji.
pojedyncze naczynko – 150 zł
policzki 250 – 350 zł
skrzydełka nosa – 200 zł
cała twarz (broda, policzki, czoło, nos) – 350 – 450 zł

Polecamy również:

zabiegi przygotowujące skórę do zabiegów medycyny estetycznej
zabiegi przywracające równowagę skóry po zabiegach medycyny estetycznej