Laser frakcyjny, fraxel, zabiegi odmładzające skórę,
Gabinet Lekarski i Zakład Fizykoterapii
SALUS - dr Kasprzak
60-391 Poznań ul. Swoboda 20
tel/fax: 61 861 55 61
depilacja laserowa, laserowe usuwanie tatuażu, fraxel, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, mezoterapia, Poznań

Laser frakcyjny – fraxel

usuwanie przebarwień, usuwanie rozstępówZaledwie kilka lat temu pojawiła się nowa technologia terapii laserowej skóry, nazywana metodą frakcyjną. Laser frakcyjny (fraxel) konstruowane są w oparciu o nową koncepcję określaną mianem fototermolizy frakcyjnej (FP, fractional phototermolysis). Fototermoliza frakcyjna (fractional, z ang. częściowy) polega na tym, że laserem naświetla się tylko część skóry, a nie całą powierzchnię. W skórze właściwej wytwarza się mikroskopijne, nieprzylegające do siebie, kolumny uszkodzeń termicznych, otoczonych przez obszar żywej, nie uszkodzonej tkanki. Dzięki temu, że kolumny uszkodzeń pozostają otoczone przez zdrową, nie naruszoną tkankę, proces gojenia skóry z żywych komórek naskórka i skóry właściwej przebiega bardzo szybko, w porównaniu z tradycyjną metodą laserowego fotoodmładzania skóry.

ZOBACZ EFEKT ZABIEGU NA TWARZY

ZOBACZ EFEKT ZABIEGU NA BRZUCHU

Duża objętość nie naświetlanej tkanki, która w metodzie tradycyjnej uległaby uszkodzeniu, ma znaczący udział w procesie gojenia. Proces ten znacznie skraca czas gojenia i stwarza bardzo duże bezpieczeństwo terapii. Efekt zabiegu, który możliwy był do osiągnięcia dzięki tradycyjnej metodzie fotoodmładzania, obarczonej niestety dużym ryzykiem powikłań, można obecnie osiągnąć dzięki znacznie bezpieczniejszej metodzie frakcyjnej.

Laser frakcyjny FRAXEL – dzięki tej metodzie możliwe jest:

– usuwanie zmarszczek
– usuwanie rozstępów
– usuwanie przebarwień
– usuwanie blizn
– usuwanie blizn potrądzikowych
– usuwanie zmarszczek
– odmładzanie skóry

W naszym gabinecie zabieg przeprowadzany jest metodą ablacyjną – laserem CO2

Bezpośrednia reakcja po zabiegu to rumień i obrzęk. Szczególnie dnia następnego skóra może być mocno zaczerwieniona. Po kilku dniach obserwuje się wzmożone napięcie, zbrązowienie naskórka oraz złuszczanie się jego wierzchnich warstw. Po kilku dniach dochodzi do całkowitego wygojenia. Lekki rumień oraz nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne może utrzymywać się nawet do kilku tygodni.

Pierwsze efekty zabiegu można już zauważyć po kilkunastu dniach po zabiegu. Skóra jest świeża, bardziej napięta i wygładzona w wyniku skrócenia i zagęszczenia istniejących w skórze włókien kolagenowych. Jednakże największa zaleta tej metody jest wspomaganie fizjologicznej przebudowy skóry, która polega na stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Ponieważ ten proces przebiega końcowym efektem zabiegu pacjent może obserwować dopiero po kilku tygodniach.

W terapii metoda ablacyjna zwykle wykonuje się jeden do dwóch zabiegów w celu uzyskania optymalnego efektu. Ze względu na to, że proces przebudowy skóry przebiega kilka tygodni, zabiegi nie należy wykonywać w odstępach mniejszych niż 2 do 3 miesięcy.