Makijaż permanentny usuwanie – efekty

Makijaż permanentny usuwanie.
makijaż permanentny usuwanie - przedmakijaż permanentny usuwanie - po

Makijaż permanentny usuwanie – jaka najlepsza metoda

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny  gwarantuje estetyczny efekt, który powinien się utrzymać przez około 3 lata, a potem stopniowo rozjaśniać. Lingerista – czyli osoba która wykonuje makijaż permanentny – wprowadza barwnik na głębokość 0,6 – 1,2 mm. Jednak istnieją makijaże permanentne, które utrzymują się na skórze znacznie dłużej i nie zawsze spełniają nasze oczekiwania estetyczne. Stąd wiele osób podejmuje próbę jego usunięcia. Ponieważ barwnik znajduje się w skórze właściwej nie istnieje możliwość jego usunięcia za pomocą prostych metod złuszczających. Dostępne metody złuszczania mechanicznego czy chemicznego usuwają jedynie warstwę naskórka, nie usuwając skóry właściwej. Stosując radykalne metody ścierające, takie które dochodzą od głębszych warstw, możemy w miejscu nadmiernej ingerencji spowodować nieestetyczną bliznę, którą becie ciężka kamuflować za pomocą zwykłego makijażu.

Makijaż permanentny usuwanie laserem – jak to działa

Do usuwania makijażu permanentnego używamy laserów, które określamy jako Q-Switch. W przeciwieństwie do innych laserów wysokoenergetycznych nie działają one termicznie . Przede wszystkim metoda laserowa usuwa tatuaż w oparciu  o działanie  mechaniczne. Bardzo krótki impuls, o bardzo dużej mocy rozbija barwnik na drobne cząstki. Część tego barwnika odparowuje podczas pierwszych zabiegów poprzez mikrouszkodzenia naskórka. Natomiast pozostała część przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej.  Skąd na drodze naturalnego procesu fagocytozy usuwany jest przez układ limfatyczny na zewnątrz.  W związku z tym, że lasery do usuwania tatuażu nie wywołują efektu cieplnego, prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry i powstania zmian bliznowatych jest znikome.

Efekty zabiegu

Zleżą gównie o stopnia wysycenia barwnikiem makijażu permanentnego. W przypadku jasnego makijażu permanentnego wystarczy 1 do 2 zabiegów. Ciemniejsze makijaże potrzebują 4 -5 zabiegów. Zabiegi wykonujemy w odstępach około 1 miesiąca.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu miejsce może być lekko opuchnięte i zaczerwienione. Odczyn ten zazwyczaj utrzymuje się około 1-2 dni. W przypadku bardzo ciemnego makijażu makijażu permanentnego z taki odczyn powinniśmy być przygotowani nawet do tygodnia. Prawidłowo wykonany zabieg usuwania nie pozostawia blizn i nie uszkadza tkanki. Po zabiegu zalecamy pacjentom pielęgnowanie skóry łagodnymi środkami natłuszczająco – nawilżającymi.

zobacz również : laserowe usuwanie tatuażu i makijaży permanentnych