Depilacja laserowa

Laseroterapia wysokoenergetyczna jest najpowszechniejszą metodą pozbywania się niepożądanego owłosienia. Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego oraz faz wzrostu włosa.

Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu:

Okres intensywnego wzrostu włosa – to faza anagen – włosy są wówczas widoczne na skórze i reagują na światło lasera.
Po pewnym czasie włos przechodzi w fazę spoczynku, zwaną katagenem, w której cebulka włosowa obumiera.
W trzeciej końcowej fazie cyklu – telogenie, włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos i cykl zaczyna się powtarzać.

Warto wiedzieć, że jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą być trwale zniszczone wiązką promieniowania laserowego.

W Gabinecie Salus depilacja laserowa przeprowadzana jest za pomocą lasera diodowego Light Sheer. Specjalizujemy się również w terapii laserowej u osób: z problemami spowodowanymi wyrywaniem lub goleniem włosów oraz nadmiernym owłosieniem wywołanym zaburzeniami hormonalnymi.

depilacja laserowa, efekt zabiegu

depilacja laserowa, efekt zabiegu

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

Przed pierwszym zabiegiem należy umówić się na bezpłatną konsultację połączoną z próba laserową.
Skóra w obrębie powierzchni depilowanej nie może być przesuszona lub podrażniona, dlatego na kilka dni przed zabiegiem warto stosować kremy nawilżająco – regenerujące.
Na 4 tyg. przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem oraz depilatorem mechanicznym, a także należy odłożyć maści z wit. A, wit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni.
Na tydzień przed zabiegiem nie stosujemy już preparatów złuszczających (peelingów).
Najpóźniej 1 dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką jednorazową w miejscu depilacji.
Osoby przyjmujące leki proszone są o indywidualną konsultację przed wykonaniem zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

włosy jasno blond, rude oraz siwe
dermatologiczne zmiany skórne (np. bielactwo, łuszczyca, opryszczka)
ciąża
świeża opalenizna
stosowanie kremów z retinolem (należy odłożyć ich stosowanie na 1 tydz. przed zabiegiem)
pacjent w trakcie antybiotykoterapii (z depilacją laserową należy wstrzymać ok 1 tyg. od przyjęcia ostatniej dawki antybiotyku)
zażywanie leków światłouczulających oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek itp. (należy odstawić je na 1 tydzień przed zabiegiem)

czas CZAS: Zależy od wielkości depilowanej powierzchni. Przykładowo depilacja laserowa łydek trwa ok. 20 min, a pach ok. 5 min. Należy jednak uwzględnić, że niektóre okolice wymagają znieczulenia miejscowego kremem, którego działanie jest najbardziej efektywne po około 1 godz. przed zabiegiem. Najczęstszymi okolicami, które w ten sposób znieczulamy są pachy oraz okolice bikini.
znieczulenie ZNIECZULENIE: Brak lub znieczulenie miejscowe kremem EMLA. Dla podniesienia komfortu pacjenta, skóra może być chłodzona urządzeniem KRIO (zimno dodatkowo łagodzi dyskomfort).
rekonwalestencja REKONWALESCENCJA: Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje po 2-3 godzinach lub max w ciągu doby po wykonanym zabiegu.

Zalecenia na pierwsze 2-3 dni po zabiegu:

w przypadku skóry suchej zalecane są łagodne balsamy nawilżające
skórę należy chronić przed słońcem (należy stosować blokery z filtrem 50 UVA i UVB)
należy unikać sauny oraz kąpieli w publicznych basenach

Zabiegi depilacji laserowej na większości partii wykonujemy z częstotliwością co 4 – 8 tygodni. Jednak odstępy pomiędzy zabiegami ostatecznie ustalamy indywidualnie. W niektórych przypadkach mogą one trwać nawet 12 tygodni lub dłużej.

cena CENA: Ceny ustalamy indywidualnie – podane poniżej informacje są to kwoty jedynie orientacyjne. Całkowity koszt 1 zabiegu, pacjent poznaje podczas pierwszej, bezpłatnej konsultacji.

łydki (w tym: cała stopa, łydka i kolana) – 350 zł
pachy – 200 zł
bikini standardowe – 250 zł
bikini głębokie (w tym okolica szpary międzypośladkowej) – 350 zł
pośladki – 250 zł
przedramiona (w tym dłonie) – 250 zł
ramiona – 200 zł
górna warga – 150 zł
broda – 150 zł
szyja – 150 zł
policzki – 100 zł
cała twarz – 350 zł
brodawki piersiowe – 150 zł
brzuch u kobiet – 250 zł
linia biała (na brzuchu) – 150 zł
plecy u mężczyzny – 500 – 800 zł
barki u mężczyzny – 300 zł
brzuch u mężczyzny – 300 zł
klatka piersiowa u mężczyzny – 450 zł
uda – 450 zł