DEPILACJA LASEROWA, usuwanie włosów, depilacja laserem
Gabinet Lekarski i Zakład Fizykoterapii
SALUS - dr Kasprzak
60-391 Poznań ul. Swoboda 20
tel/fax: 61 861 55 61
depilacja laserowa, laserowe usuwanie tatuażu, fraxel, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, mezoterapia, Poznań

Depilacja laserowa

W naszym gabinecie depilacja laserowa przeprowadzana  za pomocą lasera diodowego Light Sheer oraz lasera  Nd-YAG, co pozwala na dobór lasera do koloru Twoich włosów oraz fototypu skóry. Zajmujemy sie również terapią laserową u osób z problemami spowodowanymi wyrywaniem, goleniem włosów oraz nadmiernym owłosieniem wywołanym zaburzeniami hormonalnymi.

depilacja laserowa,trwałe usuwanie owłosienia, za pomocą lasera diodowego, Light Sheer,trwałe usuwanie włosów, Gabinet lekarski, Poznań

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje i testy laserowe. Możesz dowiedzieć się czy w Twoim przypadku zabiegi depilacji przyniosą oczekiwane efekty.

– dr Agata Mańkowska – kosmetolog, fizjoterapeuta

ZOBACZ EFEKT DEPILACJI NA BRODZIE

ZOBACZ FILM Z ZABIEGU DEPILACJI

 

Depilacja laserowa, usuwanie włosów laserem

WAŻNE INFORMACJE

1. Najlepsze efekty uzyskają osoby, które maja ciemne i grube włosy oraz nie opaloną skórą.

2. W gabinecie dysponujemy laserami, które pozwalają również na wykonanie zabiegów u osób z ciemną karnacją

3. Przed zabiegiem nie należy wyrywć włosów

4. W celu uzyskania optymalnego efektu należy wykonać kilka zabiegów

5. Przed zabiegiem włosy muszą być przygolone

6. U osób szczególnie wrażliwych na ból zabieg można wykonać po uprzednim znieczuleniu skóry kremem EMLA.

7. Zabiegi można wykonywać u osób z objawami hirsutyzmu i zaburzeniami hormonalnymi, w takim przypadku należy liczyć się z większą ilością zabiegów

8. Osoby z bardzo jasnymi włosami mogą nie uzyskać efektu trwałego depilacji

zobacz budowę włosa

Laseroterapia wysokoenergetyczna jest powszechniejszą metodą pozbywania się niepożądanego owłosienia. Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego oraz faz wzrostu włosa. Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, trzon włosa jest natomiast strukturą martwą. Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny. Okres intensywnego jego wzrostu – to faza anagenu. Po pewnym czasie włos przechodzi w fazę spoczynku, zwaną katagenem, w której cebulka włosowa obumiera. W trzeciej końcowej fazie cyklu – telogenie, włos jest przygotowany do wypadnięcia. Pod koniec tej fazy mieszek włosowy spontanicznie wchodzi w fazę anagenu. Jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą być trwale zniszczone wiązką promieniowania laserowego o określonej, specyficznej długości fali i odpowiednio dużej energii. Czas trwania anagenu jest zależy od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej. Na głowie np. znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, na wzgórku łonowym natomiast już tylko 20-30%. Aby zabieg laserowy był skuteczny należy zniszczyć trwale struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Znaczna część tych struktur znajduje się na głębokości ok. 2-7mm. Na tą głębokość wnikają jedynie promienie z zakresu czerwieni i podczerwieni.

Obecnie stosuje się kilka systemów laserowych pozwalających na trwale uszkodzenie mieszka włosowego. Dochodzi do tego na drodze selektywnej fototermolizy. Jej istotą jest zdolność pochłaniania promieniowania laserowego o określonej długości fali przez specyficzne substancje zwane chromatoforami. W przypadku depilacji laserowej chromatoforem absorbującym promieniowanie laserowe jest obecna, w mieszku włosowym, melanina (barwnik). Melanina zawarta w komórkach pochłania wybiórczo energię, w efekcie czego  dochodzi do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych  za jego wzrost(termoliza). Termoliza jest wybiórcza, dotyczy bowiem struktur tkankowych zawierających specyficzny chromatofor – w tym przypadku melaninę.

Pozwala to zrozumieć dlaczego największą skuteczność w depilacji laserowej obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Z jednej strony bowiem dochodzi do znacznej kumulacji energii w bogatym w melaniną mieszku włosowym, a z drugiej strony pochłanianie energii przez ubogi w melaniną naskórek jest niewielkie. Zniszczenie włosów, które zawierają bardzo mało melaniny (blond, rude) także jest bardzo trudne.